Gebze Cam Filmi

Gebze Cam Filmi | Günümüzün trendi dışarıyı içeriye yansıtan ferah ve geniş alanlara sahip mekanlardır. Bugünün binalarında eskiye nazaran daha fazla cam kullanılmaktadır. Bu durum çekiciliği artırdığı kadar bir çok problemi ve olumsuzluğu da beraberinde getirir.
Günümüzün trendi dışarıyı içeriye yansıtan ferah ve geniş alanlara sahip mekanlardır.
Bugünün binalarında eskiye nazaran daha fazla cam kullanılmaktadır. Bu durum çekiciliği artırdığı kadar bir çok problemi ve olumsuzluğu da beraberinde getirir.
Örnegin; Aşırı yansıma yapması, geniş camlar yüzünden ısı artışının çoğalması ve soğuk havalarda ısı kaybından dolayı fazla yakıt tüketiminin sarf edilmesi ve ayrıca halı ve mobilyaların solması ile perdelerin sararmasına neden olmaktadır.
Cam Filmi yüksek performanslı metalik polyester ile kaplıdır ve cam yüzeylerde yeterli güneş izolasyonu sağlamaktadir. Cam Filmleri parlak veya mat olarak, sade, renkli ve değişik şekilli desenler ile üretilmiştir. Kullanılan filme bağlı olarak, Cam Filmi ışığı %12′den %93′e kadar kesebilme özelliğine sahip, kumaş ve halıların korunması amacıyla zararlı ultraviole ışınlarının %99′unu engeller, parlak ışığın %92′sini keser ve camın yalıttığı güneş ısısını %76′ya kadar engeller.

Cam filminin avantajları

Sıcak ve parlak ışığın azaltılması & Konforun artması;
Cam Filmi, camın iç kısmına kaplanan bir retrofit üründür. Gölgeli ve güneşli alanlar arasındaki sıcaklık dengesini sağlar, rahatsız edici ışığı engeller. Konforlu, güvenli bir ortam oluşturur.
Isıtma ve Sogutma masraflarını azaltır;
Az miktarda ısı ve ışık yansıtan Cam Filmi camın iç yüzeyine kaplanarak ısı kaybını, kışları %30′a kadar azaltır. Yazları ise iklimlendirme masrafları Cam Filmi ile güneş sğcaklığının %79′a kadar geri yansıtılmasıyla azalır.
Eşyaların ömrünü uzatır;
Güneş ışınları eşyaların solmalarına yol açmaktadır, camların zararlı UV ışınlarını geçirmesini Cam Filmi ile engelleyerek, meydana gelebilecek bu tür hasarlardan %99 koruma sağlanır. Eşyaların ömrü uzar.
Mekanlara Güzellik Katar;
Değişik renk ve örneklere sahip geniş bir yelpazeye sahip yarı reflektif ya da tam reflektif edilmiş filmler binaların mimari görüntüsünü güzelleştirmektedir. Binaların içerisi Cam Filmi ile güzel, rahat, yansımasız bir ortama ve dışarıdan da bina dizaynını bozmayan tek bir görüntüye sahip olur.

Gebze Cam Filmi Uygulama Örnekleri