Jakuzi içinde bulunan su çıkış noktalarından basınçlı hava ve su karışımının püskürtüldüğü derin bir küvete sahip banyo eşyasıdır. Bu ürünün tasarımı ve teknolojisi buna uygun olarak tasarlanmıştır. Vücudu çok dinlendiren gayet olumlu etkileri mevcuttur. Jakuzinin içinde geçireceğimiz zamanlar gayet iyi dinlenmemizi sağlayacaktır.

Jakuzi Nasıl Çalışır

Sahip olduğu güçlü motorları basınç etkisini sürekli artırıp azaltarak vücudun çeşitli noktalarına masaj etkisi sağlar. Burada hava ve suyu birlikte kullanır. Vücuda doğru yönlendirilen su vücudumuzdaki kaslarımıza ciddi bir basınç uygularken birlikte üflenen hava kabarcıkları uygulanan baskıyı azaltmayı sağlar. Jakuzide hava ve suyun karıştırılması için çok çeşitli borular ve delikler bulunmaktadır.  Birçok delikten havayı alıp suyu dışarı bırakmaz.

Rahatlamak için basıncın kullanıldığı çok özel bir sistemdir.  Bu banyo eşyasında ağırlıklı olarak iki adet pompa bulunur. Bunlardan birisi sağda oturulacak olan alanların yanında diğeri de sağda oturulması için dizayn edilmiş alanların yanında bulunur. Bu iki pompa da küvetin içinden aldıkları suyu tekrar borular yardımı ile içeri geri gönderirler. Burada önemli olan nokta jakuzinin içindeki bu pompalar ne kadar su çektiler ise aynı miktar su da jetlerden jakuzinin içine gönderilmektedir. Tabii bu noktada da hava ile suyun karıştırılarak jetlerden pompalaması gerekmektedir. Burada her su püskürtülen alana jet adı veriliyor. Her jetin arkasında bir delik mevcut ve bu da açık bir boruya bağlı.

Burada aslında akışkan dinamikleri kanunları çalışıyor. Akışkan dinamiklerine göre suyun hızını ne kadar artırırsak ilerlediği borunun çeperlerine uyguladığı basıncı o kadar azaltmış oluruz. Yani suyun hızı arttıkça borunun etrafına uyguladığı basınç da o nebzede azalmış oluyor. Burada borunun daralma noktasında suyun hızı o kadar artar ki suyun uyguladığı basınç havanın uyguladığı basıncın bile altına düşer. Tam bu daralma noktasında bulunan hava deliğinden alınan hava sudan daha fazla basınç uyguladığı için suyun geçiş yaptığı boruya girer ve birlikte hızla su jetlerinden  püskürürler. Biz de bunu jetlerden fışkıran hava ve su karışımı olarak vücudumuzda hissederiz.

Jakuzi Türleri

Çok çeşitli ebatlarda ve fiyatlarda ürünler mevcuttur.  Şekil olarak da kare, oval, yuvarlak, dikdörtgen  ve özel formlarda jakuziler bulunmaktadır. Akrilik ya da seramik hammaddelerden üretilirler. Bu ürünlerin yükseklikleri normal küvetlerden daha fazladır.  Daha yüksek miktarda suyu içlerine alırlar ve buna göre tasarlanmışlardır. Firmamız uzun yıllara dayalı tecrübesi ile sizlere çok geniş model ve çeşitlilikteki jakuzi alternatiflerini sunmaktadır. Hem ürün kalitesi hem de servis olarak müşterilerinin memnuniyeti için yıllardır faaliyet göstermektedir.

Jakuzi Örnekleri